Czym jest laser MonaLisa Touch ?

Laser frakcyjny Monalisa Touch Grudziądz

Laser MonaLisa Touch śmiało można nazwać specjalistą od odmładzania narządów płciowych, ekspertem od leczenia problemu nietrzymania moczu, a także profesjonalistą w zakresie przywracania narządów intymnych do stanu sprzed porodu siłami natury. Dzięki zabiegowi laserowemu przy użyciu tego urządzenia, stan zdrowia pacjentek może ulec znacznej poprawie, a ich życie seksualne będzie bogatsze w bardziej intensywne doznania. Laser Frakcyjny CO2 MonaLisa Touch to opcja, z której korzystać może każdy, bez względu na wiek. Warunkiem jest dobry stan zdrowia oraz odpowiedni wynik cytologii w przypadku zabiegów ginekologicznych.

Rodzaje zabiegów

Istnieje kilka rodzajów zabiegów, które wykonuje nasza kliniki z zakresu ginekologii estetycznej. Zajmujemy się między innymi leczeniem nietrzymania moczu, plastyką warg sromowych oraz odmładzaniem intymnych stref kobiety takich jak rehabilitacja po porodzie. Rewitalizacja pochwy konieczna jest w wypadku, gdy nie jest ona już odpowiednio zwilżana oraz gdy srom nie jest już sprężysty i jędrny. Ma ona wówczas za zadanie przywrócenia jej dawnej świetności.

Laseroterapia

Obecnie pojawiło się kilka metod poprawiania narządów intymnych kobiet. Jednym z nich jest laseroterapia, czyli zabiegi wykonywane za pomocą lasera. Zabiegi laserowe uchodzą za bezpieczniejsze, ze względu na to, że są mniej inwazyjne w przeciwieństwie do operacji przeprowadzanych klasycznie za pomocą skalpela. Wyróżnia je także dużo większa skuteczność. Laser frakcyjny CO2 to najnowocześniejsze narzędzie to wykonywania tego typu zabiegów. Stosuje on terapię punktową, czyli naświetla tylko wybrane miejsca pochwy, dzięki czemu okres regeneracji jest przyspieszony.

Zabiegi laserowe są zdecydowanie bardziej bezpieczne, mniej inwazyjne oraz skuteczniejsze w działaniu niż zabiegi chirurgiczne. Dzięki nim można rozwiązać nie tylko problemy, które są związane z defektami ciała, ale także te zdrowotne. Ta nowoczesna metoda to przyszłość niewątpliwie istotnej współcześnie dziedziny medycyny, jaką jest ginekologia estetyczna.

Jak działa laser ?

Laser CO2 to nie tylko zestaw narzędzi do usuwania defektów urody, lecz także uciążliwych problemów ze zdrowiem. Dzięki niemu leczyć można takie dolegliwości jak nawracające zapalenie pęcherza czy nietrzymanie moczu. Leczenie nietrzymania za pomocą lasera oznacza przywrócenie cewce moczowej odpowiedniego kąta nachylenia, czyli normalnego jej funkcjonowania. Efektem zabiegu jest zwiększenie elastyczności ścian pochwy, a także jej nawilżenie. Naturalne pH w ten sposób zostaje przywrócone. Po wykonanej operacji dolegliwość związana z nietrzymaniem moczu zanika.

Przed zabiegiem

Zabiegi laserowe w Grudziądzu

Do zabiegu pacjentkę kwalifikuje lekarz. wspierając się aktualnymi wynikami badania cytologicznego. Przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu to:
- krwawienie miesięczne,
- ciąża,
- terapia nowotworowa,
- niezaleczone infekcje dróg rodnych.


Przebieg zabiegu

Zabieg trwa od piętnastu do dwudziestu minut. Laser wprowadzany jest do pochwy poprzez specjalną sondę. Fale, które emituje, pozytywnie wpływają na produkcję kolagenu i glikogenu, co poprawia elastyczność ścianek pochwy, ich napięcie oraz przywraca naturalny poziom pH. Przed zabiegiem nie stosuje się znieczulenia, ponieważ użycie lasera Mona Lisa Touch jest bezbolesne. Wiąże się jedynie z miejscowym odczuwaniem ciepła, które u pacjentek nie wywołuje żadnego dyskomfortu.

Po zabiegu

Poprawa funkcjonowania narządów rodnych następuje już po pierwszym zabiegu. W indywidualnych przypadkach lekarz może zalecić jego powtórzenie po dwóch – pięciu tygodniach. Pacjentki nie są hospitalizowane, a powrót do normalnego trybu życia następuje już tego samego dnia po zabiegu. Należy jedynie zachować wstrzemięźliwość seksualną, unikać wysiłku i gorących kąpieli przez trzy do siedmiu dni.

Efekty zabiegu

Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po miesiącu i utrzymuje się on przez około dwa lata. Nieinwazyjny charakter zabiegu laserem MonaLisa Touch daje mu przewagę nad zabiegami chirurgicznymi, gdyż ryzyko wystąpienia blizn i skutków ubocznych jest o wiele niższe.

Problemy zwalczane za pomocą zabiegów laserem MonaLisa Touch

1.
gorsza jakość życia seksualnego po porodzie
2.
suchość i słaba elastyczność pochwy związane z menopauzą
3.
nietrzymanie moczu
4.
plastyka warg sromowych

Broszura informacyjna