Korekta warg sromowych jest coraz częstszym zabiegiem – nie tylko dla kobiet po porodzie.

Plastyka warg sromowych Grudziądz

Każdej kobiecie zależy na estetyce swoich zewnętrznych narządów intymnych. Ich wygląd ma duży wpływ na samoocenę kobiety, jej otwartość i jakość życia seksualnego. Ponadto zbyt duże bądź niesymetryczne wargi sromowe mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, np. uprawianie sportu czy noszenie stroju kąpielowego, stringów. Różnego rodzaju deformacje są spowodowane przez poród siłami natury, predyspozycje genetyczne lub nadmierny przyrost masy ciała.

W sytuacji, kiedy wyciągnięcie warg sromowych wynika z utraty jędrności skóry, przeprowadzany jest nieinwazyjny zabieg laserowy, którego procedura przebiega jak w wypadku leczenia nietrzymania moczu. Końcówka skanująca działa na obszar zabiegowy skracając włókna kolagenowe, a także stymulując produkcję nowego kolagenu i elastyny. Skutkuje to wzrostem jędrności i zagęszczeniem skóry.

Przerośnięte wargi sromowe to problem nie tylko estetyczny, ale również fizyczny, ponieważ może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. W sytuacji, gdy współżycie sprawia ból, a podczas oddawania moczu odczuwa się ból najlepiej zdecydować się na pomniejszenie warg sromowych, czyli tzw. labioplastykę. Obecnie ginekologia estetyczna oferuje szereg zabiegów, przy pomocy których można zredukować brzydki kształt warg sromowych, a najlepiej sprawdza się w tym przypadku labioplastyka przy użyciu lasera CO2. Czym jednak jest plastyka warg sromowych?

Przerost warg sromowych

Plastyka warg sromowych to zabieg, który polega na redukcji lub zmianie kształtu warg sromowych mniejszych, czyli skóry otaczającej wejście do pochwy. Przerost warg sromowych to problem, który bardzo często uwarunkowany jest genetycznie, jednak niesymetryczne wargi sromowe mogą również wynikać z przebytych porodów. W sytuacji, gdy podczas stosunku kobieta odczuwa ból, konieczna może się okazać zmiana wyglądu miejsc intymnych, co nie tylko wpłynie korzystnie na psychikę pacjentki, ale również poprawi znacząco codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Plastyka warg sromowych Grudziądz

Jak pozbyć się problemu przerośniętych warg sromowych?

Ginekologia estetyczna to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, które są mało inwazyjne, a okres rekonwalescencji pacjentki ulega znacznemu skróceniu. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań w plastyce warg sromowych jest zabieg przy użyciu lasera CO2 MonaLisa Touch. Laser ten przeznaczony jest do pracy na mocno ukrwionych i delikatnych tkankach znajdujących się w okolicach miejsc intymnych, a największą jego zaletą jest to, iż jest on niezwykle skuteczny i bardzo bezpieczny dla każdej pacjentki. Laserowa plastyka warg sromowych stanowi idealną alternatywę dla zabiegów przy użyciu skalpela, dlatego też z tej właśnie metody zaczyna korzystać coraz większa liczba kobiet zmagających się z przerośniętymi wargami sromowymi.

Jaką rolę odgrywa laser CO2?

Cała procedura przy użyciu lasera polega na stymulacji koagulacji tkanki, dzięki czemu podczas zabiegu nie pojawia się w ogóle krwawienie. Z tego też względu ryzyko powstawania blizn jest zredukowane do absolutnego minimum, co dla każdej kobiety jest niezwykle ważne. Laser CO2 działa na wargi sromowe poprzez ich fototermiczne obkurczanie, a dzięki mikrourazom skóra zaczyna się regenerować i zaczynają powstawać nowe komórki. Dzięki temu zabiegowi tkanki zaczynają się napinać, a śluzówka staje się bardziej elastyczna i jędrna. Poprzez stymulację produkcji kolagenu obszar kobiecych okolic intymnych zmienia całkowicie swój wygląd, dzięki czemu współżycie z partnerem staje się bardziej przyjemne, a podczas oddawania moczu kobieta nie odczuwa już bólu.

Zabieg plastyki warg sromowych przy użyciu wspomnianego lasera nie trwa zbyt długo podobnie jak okres rekonwalescencji. W ciągu pierwszych siedmiu dni po przeprowadzonym zabiegu pacjentka może bez problemu powrócić do aktywności seksualnej, co w przypadku tradycyjnej metody przy użyciu skalpela nie byłoby możliwe.