Dzięki zabiegom laserem MonaLisa Touch kobiety o tych problemach nareszcie mogą zapomnieć.

Rewitalizacja miejsc intymnych Grudziądz

Często poruszanym problemem kobiet po porodzie jest ich wygląd – dodatkowe kilogramy czy rozstępy na brzuchu. Rzadziej wspomina się o problemach związanych z intymnymi sferami ciała. Poród naturalny powoduje rozluźnienie tkanek pochwy, co negatywnie wpływa na odczuwanie satysfakcji z seksu. Zdarza się również, że pęcherz odmawia posłuszeństwa i świeżo upieczona mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Z kolei menopauza wcale nie jest chorobą, a jedynie nową częścią kobiecości, w której nadal ważne jest podejście do seksualności i satysfakcja ze zbliżeń z partnerem. Niestety narządy płciowe ulegają procesom starzenia, przez co nawet połowa kobiet po menopauzie skarży się na: suchość w pochwie, ból podczas stosunku, podrażnienia okolic intymnych czy wysiłkowe nietrzymanie moczu.
Zabieg rewitalizujący pochwę polega na wprowadzeniu do wnętrza pochwy głowicy wyposażonej w skaner. Impuls lasera działa bezpośrednio na jej ścianki powodując wiele mikrourazów w śluzówce, dzięki czemu powstają nowe, młode komórki i gruczoły. Zapewnia to obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej, a także redukcję nietrzymania moczu.

Niestety z wiekiem każda kobieta zaczyna odczuwać specyficzne dolegliwości okolic intymnych. Niestety ciasna pochwa może powodować ból podczas stosunku. Do dolegliwości można zaliczyć również ból podczas stosunku, brak doznań podczas sexu i brak nawilżenia w pochwie. Wszystkie te czynniki wpływają na pogorszenie jakości życia seksualnego. Zbyt intensywne doznania podczas stosunku mogą prowadzić do różnego rodzaju podrażnień pochwy. Na szczęście ginekologia estetyczna przewidziała na to rozwiązanie.

Rewitalizacja miejsc intymnych

Rozwiązaniem wszystkich problemów jest rewitalizacja pochwy. Zabiegi te są zazwyczaj wykonywane za pomocą lasera CO2. Zabieg wykonywany jest specjalistyczną końcówką. Dzięki zabiegowi kobieta ma modelowane miejsca ściany pochwy. Dzięki regeneracji śluzówki, miejsca intymne stają się o wiele mocniejsze i bardziej sprężyste, niż dotychczas. Kobieta nie musi martwić się nawilżeniem pochwy. Do wnętrza pochwy wprowadzany jest wziernik, który dzięki specjalnej głowicy, wytwarza energię, która rozprzestrzenia się wewnątrz kanału. Dzięki temu dochodzi do nagrzewania ścianek pochwy i wytwarzania kolagenu. Włókna pochwy stają się o wiele krótsze i mocniejsze. Błona śluzowa ulega dużemu obkurczeniu. Zostaje wzmocniona o nowy kolagen. Wszelkie rozluźnienia pochwy stają się zniwelowane.

Jak więc przygotować się odpowiednio do zabiegu?

1. Przed zabiegiem


Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wykonanie badania cytologicznego. Nie można zapominać, że jest ono ważne do 6 miesięcy. Ważne jest też badanie czystości pochwy, a jego ważność wynosi miesiąc.

2. Zabieg


Trwa on od 60 do 90 minut. Nie ma podawanego znieczulenia.

3. Po zabiegu


Wtedy kobieta może cieszyć się efektami. Ścianki pochwy są o wiele mocniejsze i bardziej sprężyste.

Jaką rolę odgrywa laser frakcyjny CO2?

Do jego zasług można zaliczyć przede wszystkim poprawę elastyczności pochwy, lifting pochwy, przywrócenie narządów intymnych do stanu sprzed ciąży, odmładzanie okolic intymnych i nawilżenie pochwy. Warto wspomnieć, że pomaga on przebudowie kolagenu, leczeniu dyspareunii i wielu innych.

Kiedy nie można wykonywać zabiegu za pomocą lasera CO2?

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku:
- miesiączki,
- ciąży,
- wszelkich infekcjach stref intymnych,
- chorób nowotworowych.

Czy zabieg ten jest bolesny?

Najczęściej jest on bezbolesny. Pacjentki mogą odczuwać nieznaczne ciepło. W przypadku narządów zewnętrznych, przed wykonaniem zabiegu, powinien być zastosowany specjalistyczny krem znieczulający.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Kobieta od razu może wrócić do codziennych obowiązków, jednak nie może do siedmiu dni odbywać gorących kąpieli, prysznic możliwy jest następnego dnia po zabiegu, a pierwszy stosunek płciowy może odbyć się najwcześniej 7 dni po zabiegu. Warto zwrócić uwagę, że efekty mogą utrzymywać się nawet do 5 lat!

Rewitalizacja miejsc intymnych Grudziądz

Kto najczęściej korzysta z zabiegu rewitalizacji pochwy?

Zazwyczaj są to kobiety, które rodziły naturalnie lub osoby starsze, które nie odczuwają satysfakcji z seksu. Do grona należą też jednak osoby młodsze.