Metoda leczenia przy pomocy lasera jest uznana za jedną z osiągających najlepsze wyniki

Usuwanie kłykcin Grudziądz

Występowanie kłykcin kończystych spowodowane jest zarażeniem wirusem HPV (brodawczaka ludzkiego), który rozprzestrzenia się wśród partnerów seksualnych. Kłykciny kończyste można rozpoznać po wykwitach, które pojawiają się na skórze. U kobiet zlokalizowane są na wargach sromowych, w przedsionku pochwy, w samej pochwie, w części pochwowej szyjki macicy oraz w ujściu cewki moczowej. Kłykciny wyglądają jak jasnoróżowe, a niekiedy brunatne grudki, których powierzchnia jest brodawkowata bądź pokryta nitkowymi wypustkami.

Czym są kłykciny?

Na narządach kobiecych bardzo często występują różnego rodzaju zmiany. Niektóre z nich są wywołane wirusem HPV, czyli ludzkiego brodawczaka. Choroba ta najczęściej objawia się występowaniem właśnie kłykcin kończystych. Kłykciny kończyste to inaczej brodawki płciowe. Pojawiają się one w miejscach intymnych takich jak: pochwa, srom, a nawet okolice odbytu. Najczęściej nie wywołują one bólowych dolegliwości. W niektórych wypadkach jednak objawiają się krwawieniem, świądem czy też ogólnie rzecz biorąc dyskomfortem. Nieleczone kłykciny mogą być naprawdę groźne dla zdrowia. Zarażenie kłykcinami może zwiększyć ryzyko rozwoju nowotworowych zmian właśnie w obrębie narządów płciowych. W związku z tym wskazane jest jak najbardziej ich usunięcie. Samo leczenie powinno być wdrożone od razu od zaobserwowania zmiany.

Usuwanie kłykcin Grudziądz

Objawy


Objawami tej choroby nie są dolegliwości bólowe, świąd czy pieczenie. Można wręcz stwierdzić, że zdarzają się sporadycznie. Czasem zwęża się ujście cewki moczowej, co jednak rzadko kiedy jest przez pacjentów zauważane. Dużym problemem są jednak zmiany estetyczne. Powoduje to ogromny dyskomfort, który zaburza spokój pacjentów, wywołuje obawy o stan zdrowia, płodność, a także prowadzi do zaniechania aktywności seksualnej.

Jak usuwa się kłykciny?

Współczesne kobiety dążą do perfekcyjnego wyglądu. Kiedyś robiono jednak tylko i wyłącznie popularne zabiegi na twarz, na ciało czy też innego rodzaju maseczki. Obecnie wygląda to troszkę inaczej. Oprócz powyżej wymienionych zabiegów kobiety chętnie podejmują się zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej.

Najbardziej popularnym sposobem na usunięcie kłykcin jest laser CO2. Dzięki laserowi Mona Lisa Touch kłykcin można się łatwo i bezboleśnie pozbyć. Zabieg ten jest jak najbardziej bezpieczny. Zabieg jest szybki, zupełnie bezkrwawy i praktycznie nie zostawia blizn. Metoda ta jest także uznawana za najprostszą, najbardziej bezpieczną oraz przynoszącą najlepsze efekty. Gdy decydujemy się na użycie lasera to mamy zapewniony zabieg bardzo szybki, bezkrwawy oraz praktycznie bez żadnych blizn. Przy użyciu lasera lekarz doprowadza do odparowania. Powoduje to usunięcie chorobowych tkanek. Usuwanie kłykcin laserem jest w dzisiejszych czasach najczęściej wybieraną metodą leczenia. Wiele kobiet właśnie na tę metodę się decyduje, ponieważ charakteryzuje się ona bardzo wysoką skutecznością oraz brakiem powikłań. Pacjentka po zabiegu nie ma żadnych bolesnych blizn czy też ran. Takowe jednak pojawiają się w przypadku wyboru wycinki skalpelem. Zabieg za pomocą lasera CO2 odbywa się w ambulatoryjnych warunkach. Pacjentka nie musi być hospitalizowana.

Zdrowie najważniejsze

Zdrowie powinno być dla wszystkich najważniejsze, zarówno dla kobiet. jak i także dla mężczyzn. Gdy udajemy się na jakikolwiek zabieg, to powinniśmy troszkę na jego temat poczytać oraz wybrać certyfikowanego lekarza, który zabieg nam przeprowadzi. Należy pamiętać, że żadna ze znanych metod walki z kłykcinami nie jest w 100% skuteczna i istnieje ryzyko powrotu choroby, jednak metoda leczenia przy pomocy lasera jest uznana za jedną z osiągających najlepsze wyniki.