Bardzo często pierwsze oznaki starzenia widoczne są na dłoniach!

Odmładzanie dłoni Grudziądz

Kobiece dłonie, poza twarzą i szyją to te partie ciała, które najwyraźniej określają jej wiek. Narażone na nieustanny kontakt z wodą, detergentami i promieniami słońca. Starzenie się dłoni przejawia się pojawieniem się przebarwień, zgrubień, utratą objętości, wiotczeniem skóry. Pojawiają się tzw. plamy wątrobowe i zmarszczki. Bardzo często pierwsze oznaki starzenia widoczne są nie na twarzy, ale właśnie na dłoniach.

Dlatego medycyna estetyczna, wśród wielu zabiegów korygujących i przywracających urodę posiada również zabieg laserowego odmładzania dłoni.

Laserowe odmładzanie dłoni przy pomocy lasera


Laserowe odmładzanie dłoni przy pomocy lasera frakcyjnego CO 2 poprawia stan skóry, usuwa blizny, zmiany skórne, piegi, plamy wątrobowe, zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry. Laser frakcyjny jest urządzeniem, który przy małej stosunkowo inwazyjności, może wykazać się wysoką skutecznością zabiegu.

Zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej polega na naświetlaniu laserem poszczególnych przebarwień i plam. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, która absorbując energię, rozbija się na mniejsze cząsteczki. Rozbity światłem lasera barwnik w sposób naturalny usuwany jest z organizmu. Podczas zabiegu skóra dłoni może lekko piec, dlatego, jeżeli jest to konieczne, zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym.

Odmładzanie dłoni Grudziądz
Odmładzanie dłoni Grudziądz

PO ZABIEGU


Bezpośrednio po zabiegu plamy na dłoniach nieco ciemnieją, a po kilku dniach miejsca, które naświetlano wiązką światła lasera, zaczynają się złuszczać. Może pojawić się też lekki obrzęk, który pozostaje przez kilka godzin. Po ok. 24 godzinach pojawiają się drobne strupki na całej powierzchni poddanej zabiegowi, które w trakcie kilku następnych godzin będą opadać. Powrót do normalnych zajęć następuje po ok. 3 do 4 dni od zabiegu.
Po około 6 tygodniach zabieg powinno się powtórzyć. Nowe włókna kolagenowe pojawią się po ok. 3 miesiącach od zakończenia kuracji.
Laserowe odmładzanie dłoni to najskuteczniejsza metoda wygładzania i pozbycia się związanych z wiekiem przebarwień. Pełen zabieg wykonany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej może odmłodzić dłonie nawet o kilkadziesiąt lat.