Lifting bez skalpela - laserowe odmładzanie twarzy

Lifting twarzy Grudziądz

Gładka, zdrowa cera niewątpliwie odmładza jej posiadacza. Niezdrowy tryb życia, stres i pośpiech powodują jednak, że nawet młode osoby borykają się często z problemem zmarszczek. Kremy, obiecujące lifting twarzy, nie zawsze mają wystarczająco silne działanie. W takich sytuacjach pomóc może medycyna estetyczna.

Laserowe odmładzanie twarzy

Jest możliwe dzięki wykorzystaniu lasera CO2. Efektem takiego zabiegu laserowego jest likwidacja zmarszczek, pomniejszenie bruzd, zmniejszenie rozszerzonych porów i poprawa kształtu owalu twarzy. Do niedawna osoby fundujące sobie lifting twarzy musiały liczyć się z koniecznością długiej rekonwalescencji, dziś - dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów i technologii - ingerencja w skórę jest znacznie mniejsza.

Na czym polega laserowy lifting twarzy?

Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Przed jego rozpoczęciem pacjentowi są zakładane specjalne, chroniące wzrok przed laserem okulary, podawane jest również znieczulenie - miejscowe lub ogólne, w zależności od obszaru zabiegu. Pacjent nie odczuwa bólu - jedynie ciepło i lekkie szczypanie. Laser powoduje mikrouszkodzenia skóry - stymuluje to ją do produkcji kolagenu i regeneracji cery. Włókna kolagenowe mogą ulec skróceniu nawet o 1/3 długości - wpływa to na zwiększenie elastyczności twarzy, poprawę jej kształtu i znaczne spłycenie zmarszczek.

Po kilku godzinach od zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Podrażnienia skóry można łagodzić przykładaniem zimnych okładów. Zaczerwienienie skóry ostatecznie znika po tygodniu. Skóra po wykonaniu zabiegu jest wrażliwa, podrażniona i złuszcza się - w tym czasie należy odpowiednio ją pielęgnować za pomocą delikatnych kosmetyków. Na minimum miesiąc należy zrezygnować z opalania. Choć najlepsze efekty uzyskuje się po serii kilku zabiegów, już po pierwszym rezultaty są wyraźnie widoczne.

Lifting twarzy Grudziądz

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem pacjent przechodzi przez konsultację lekarską, by wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.
Mogą nimi być:
- Ciąża,
- Świeża opalenizna,
- Stosowanie leków, które zwiększają wrażliwość skóry na światło,
- Stany zapalne skóry.