Laser skutecznie radzi sobie z brodawkami, kaszakami czy tłuszczakami.

Usuwanie zmiany skórnej Grudziądz

Kurzajki, brodawki, przebarwienia i znamiona są zmianami skórnymi, które nie zawsze wymagają leczenia chirurgicznego. Wiążą się one jednak z mało estetycznym wyglądem skóry, zwłaszcza jeśli umiejscowione są na twarzy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się medycyna estetyczna i zabiegi laserowe, które pozwalają na skuteczne usunięcie brodawek czy pieprzyków.

Zastosowanie laserów CO2 w medycynie estetycznej

Lasery CO2 mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie w dermatologii estetycznej. Zabiegi z ich udziałem są bezpieczne i w zasadzie bezbolesne. Dzięki nim możliwe jest usunięcie zmiany skórnej każdego rodzaju. Laser skutecznie radzi sobie z brodawkami, kaszakami czy tłuszczakami.

Problemem nie jest też usunięcie pieprzyka. Zastosowanie lasera frakcyjnego do usuwania znamion i zmian skórnych to gwarancja skuteczności i szybkiego działania. Zabieg wykonywany jest metodą bezkontaktową, a więc nie ma też ryzyka zakażenia żółtaczką czy wirusem HIV.

Laserowe zabiegi usuwania zmian na skórze są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Zwykle trwają od kilku do kilkudziesięciu minut. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości i wielkości zmian. Laser CO2 pracuje w trybie impulsowym, a więc nie uszkadza termicznie tkanek otaczających znamię.

Usuwanie zmiany skórnej Grudziądz

ZABIEG

Sam zabieg polega na emisji światła laserowego na powierzchnię zmiany skórnej. Jest ono absorbowane przez tkanki miękkie, co prowadzi do odparowania zawartej w nich wody oraz zamknięcia naczyń. Zmiana skórna w efekcie takiego zabiegu jest na ogół usuwana w całości. Jedynie w przypadku zmian pochodzenia wirusowego, niekiedy terapię należy powtórzyć. W czasie trwania zabiegu rana nie krwawi, chociaż w okresie rekonwalescencji mogą pojawić się lekkie dolegliwości bólowe i obrzęk. Laseroterapia sprawia, że strupek znika po kilkunastu dniach.

Po ZABIEGU

Skóra po przeprowadzonym zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy unikać przez jakiś czas podrażnień mechanicznych i długotrwałego moczenia. Nie wolno też na poddanym zabiegowi obszarze stosować niezaleconych przez lekarza kosmetyków. Niewskazane jest też opalanie.