Badania 3D i 4D daje dużo nowych możliwości oceny ultrasonograficznej.

USG 3D i USG 4D Grudziądz

W swojej ofercie posiadamy wysokiej klasy aparat ultrasonograficzny Voluson S8. Urządzenie to pokazuje obraz w formacie 3D oraz 4D, dzięki któremu przyszłe mamy mogą wyraźnie obejrzeć swoje przyszłe maleństwa. Fragment ciała dziecka np. rączka, główka czy nóżka może być obracany na monitorze i oglądany z różnych stron. Przyszli rodzice natomiast są w stanie dostrzec twarz dziecka oraz realny obraz jego ciała. Jedną z najważniejszych zalet tego lasera jest precyzyjna ocena poszczególnych organów. Pozwala to na ustalenie czy płód rozwija się prawidłowo. Aparat jest stosowany między innymi do badań ginekologicznych, położniczych, neonatologicznych, radiologicznych oraz prenatalnych. Uzyskany za pomocą aparatu Voluson S8 obraz pozwala na precyzyjniejsze wykluczenie lub potwierdzenie wad rozwojowych, dzięki czemu przyszła mama i jej dziecko zyskują czas na poszerzenie diagnostyki i ewentualne podjęcie leczenia już w okresie prenatalnym.

Najnowocześniejsza technologia

Ta najnowocześniejsza technologia umożliwia specjalistom przeprowadzenie badań najwyższej jakości oraz wykonanie obrazowania serca malucha. USG w formacie 4D umożliwia lekarzowi wychwycenie szczegółów anatomicznych oraz ewentualnych wad dzidziusia, takich jak:
- budowa morfologiczna płodu,
- niewielki rozszczep kręgosłupa,
- dysmorfii twarzy,
- rozszczep wargi i podniebienia,
- zniekształcenie dłoń i stóp oraz polidaktylia - dodatkowe palce.

Obraz jest w ruchu. Rodzice mogą zobaczyć swoje dziecko "na żywo", w ruchu - jakie robi miny oraz jak się obraca.

W przypadku ciąży dwu- lub więcej płodowej zaleca się to badanie, ponieważ jest ono dokładniejsze od standardowego badania 2D. W takim przypadku obraz ten pozwala specjaliście uwidocznić wszystkie płody, ich wzajemny stosunek, lokalizację, ilość łożysk i owodni. Badania 3D i 4D daje dużo nowych możliwości oceny ultrasonograficznej i doskonale uzupełnia tradycyjne, płaskie badanie 2D. Dzięki dodaniu do badania aspektu czasu powstaje pewnego rodzaju film wyglądający, jakby był kręcony z wnętrza macicy.

USG 3D i USG 4D Grudziądz

Czy należy obawiać się badania USG 3D/4D?

Badanie to, tak jak tradycyjne USG nie wymaga specjalnego przygotowania i dlatego, co ważne można je wykonać w dowolnym momencie ciąży. Ponadto ze względu na to, że jest to badanie nieinwazyjnym, można je swobodnie powtarzać. Reasumując z uwagi na to, że procedura ta jest całkowicie bezpieczna dla płodu i matki, nie ma powodów do obaw przed jej ewentualnym wykonaniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że przyszła mama może jednak odczuwać obawę czy badanie będzie w pełni korzystne dla dziecka. Bez względu jednak na wątpliwości z pewnością warto je wykonać, aby przekonać się o dobrym stanie zdrowia dziecka i móc spać spokojnie. Dzięki niezwykle precyzyjnemu obrazowaniu lekarz jest w stanie zarówno wykluczyć jak i potwierdzić istnienie wad, co w razie konieczności umożliwia leczenie na etapie życia wewnątrzmacicznego, dając lepsze efekty terapeutyczne.

Kiedy warto udać się do gabinetu na badanie USG 3D lub 4D?

Często zadajecie sobie pytanie: kiedy i jak często powinniście iść na badanie. Odpowiedź jest prosta. Każda z was powinna udać się na badanie 3 razy. Kiedy? Miedzy 11-stym, a 13-stym tygodniem ciąży. Między 18-stym i 22-gim tygodniem ciąży oraz po 30stym tygodniu ciąży. Lekarz jest wtedy w stanie określić prawidłowy rozwój płodu dziecka, a wy, przyszłe matki, jak i ojcowie będziecie mogli zobaczyć na ekranie swoje maleństwa! Badanie wykonane jest przez specjalistę w naszym gabinecie.