Strefa Pacjenta
Femicare / Strefa Pacjenta
W strefie pacjenta

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

W Gabinecie Femicare podczas podstawowej wizyty zostanie wykonane badanie ginekologiczne, USG przezpochwowe, wywiad lekarski oraz konsultacja, podczas której Pacjentka może zadać najbardziej nurtujące Ją pytania, na które otrzyma jasne i profesjonalne odpowiedzi.
Wizyta powinna dać pełną satysfakcję i opiekę Pacjentce, co zależy również od Jej współpracy. Udając się na wizytę ginekologiczną powinnyśmy być przygotowane na pytania dotyczące długości trwania cyklu, daty ostatniej miesiączki oraz związanych z nią dolegliwości, ewentualnych przyjmowanych leków, przebytych chorób własnych oraz w rodzinie - informacje dotyczące obciążeń genetycznych oraz te dotyczące życia seksualnego. Zaleca się również około 2 dni przed badaniem rezygnację ze współżycia oraz wykonywania irygacji pochwy.
USG przezpochwowe ( domaciczne ) to jedno z najważniejszych badań w diagnostyce ginekologicznej oraz położniczej. Podczas tego badania lekarz nakłada na sondę jednorazową osłonkę - przypominającą prezerwatywę - zwilżoną żelem, a następnie wprowadza ją do pochwy i za jej pomocą widzi na monitorze poszczególne struktury narządu rozrodczego, a u kobiet w ciąży ocenia budowę zarodka. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut. Każda kobieta raz w roku powinna mieć przeprowadzone powyżej opisane badanie.
Najlepszy moment to ok. 10 dzień od zakończenia krwawienia. Wtedy możliwe jest również badanie cytologiczne - najlepiej jest wykonać je między 10 a 18 dniem cyklu, nie zaleca się cytologii wcześniej niż w 4. dniu po miesiączce i nie później niż 4 dni przed następną miesiączką. Każda kobieta , niezależnie od wieku, powinna odbyć wizytę kontrolną raz w roku.
W strefie pacjenta

Zapoznaj się z treścią Klauzuli informacyjnej.

jchost