Problem nietrzymania moczu?
Nigdy więcej!

Nietrzymanie moczu Grudziądz

Problem nietrzymania moczu jest bardzo wstydliwy. Niestety dolegliwość ta dotyczy wielu osób w różnym wieku - najczęściej występuje u osób starszych, ale nie jest to regułą. Szacuje się także, że dolegliwość ta prawie dwukrotnie częściej dotyka kobiety, aniżeli mężczyzn. Nietrzymanie moczu jest to problemem, który skutecznie utrudnia życia - często jest przyczyną wycofywania się z życia towarzyskiego i społecznego, dlatego też bardzo ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu polega na niekontrolowanym wycieku moczu z pęcherza moczowego. Bardzo często następuje to podczas wykonywania codziennych czynności, bardzo częsty jest także upływ moczu podczas skakania bądź przy większym wysiłku - na przykład podnoszeniu cięższych przedmiotów.

Do głównych przyczyn pojawienia się problemu nietrzymania moczu u kobiet jest przede wszystkim ich budowa anatomiczna, a także ciąże (zwłaszcza liczne), które mogą przyczyniać się do powstawania mikrourazów w obrębie układu moczowo-płciowego. Również niedobory hormonów w czasie menopauzy mogą skutkować tym problem. Wśród głównych przyczyn powodujących problemy z prawidłowym trzymaniem moczu u mężczyzn wyróżnia się przede wszystkim problemy związane z prostatą.

Nietrzymanie moczu Grudziądz

Leczenie Nietrzymania moczu


Leczenie nietrzymania moczu polega na fototermicznym obkurczaniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrz miedniczej i obszaru ujścia cewki moczowej. Zabieg laserem jest całkowicie bezbolesny i zazwyczaj wystarcza jego jednorazowe wykonanie aby usunąć problem. Jednak w indywidualnych przypadkach zdarza się, że zabieg należy powtórzyć po miesiącu.

Leczenie przypadłości nietrzymania moczu za pomocą lasera CO2


Na szczęście istnieje wiele sposobów leczenia tej przykrej dolegliwości. Przede wszystkim zajmuje się tym ginekologia estetyczna, która proponuje swoim pacjentkom borykającym się z problemem nietrzymania moczu zabiegi z użyciem lasera C02. Laserowe usuwanie tej dolegliwości jest w pełni bezpieczne dla kobiety, a także gwarantuje bardzo dobre efekty. Wszystko to za sprawą wykorzystania nowoczesnej technologii, która jest alternatywą dla zwykłych, chirurgicznych metod leczenia.

Leczenie nietrzymania moczu za pomocą lasera C02 polega na przywróceniu odpowiedniego napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz tych, które znajdują się na górnej ściany pochwy. Dzięki temu następuje wzmocnienie tych miejsc, co przywraca ich pełną funkcjonalność. W większości przypadków wystarczy już jeden zabieg laserowy, żeby całkowicie wyeliminować problem nietrzymania moczu i tym samym pomóc pacjentce powrócić do normalności.