Redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pourazowych

Redukcja blizn Grudziądz

Blizny, szczególnie te znajdujące się na twarzy czy rękach, bywają przyczyną wielu kompleksów. Skutecznie obniżają poczucie własnej wartości. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się medycyna estetyczna i zabiegi korekcji defektów skórnych. Laserowa redukcja blizn to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda wykorzystuje laser SmartXide V2 Lr, który pozwala na zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań.
Jest to najbardziej skuteczna metoda pozbycia się blizn, niezależnie od wieku i wielkości.

Redukcja blizn

Blizny powstałe na skórze to ślady po stanie zapalnym lub zranieniu. Większość blizn, które powstały na skutek płytkich urazów, z czasem znika bez śladu. Niektóre jednak bywają duże, a poza tym bolą, swędzą i prowadzą do zaburzeń ruchomości stawów. Blizny przerosłe powstają na skutek zaburzeń procesów gojenia się oraz zbyt dużego tworzenia się tkanki łącznej. Z mocno przerośniętej i grubej tkanki łącznej tworzą się z czasem bliznowce (blizny keloidowe). Są one różowe, często bolesne przy dotyku i zajmujące o wiele więcej miejsca na skórze, niż pierwotny obszar zranienia.

Skuteczna redukcja blizn

Obecnie skuteczna redukcja blizn jest możliwa dzięki medycynie estetycznej, a dokładniej nowoczesnym frakcyjnym laserom CO2. Przy ich pomocy problemem nie muszą już być blizny potrądzikowe czy blizny po cesarskim cięciu. Skuteczność działania laserów CO2 została potwierdzona wieloma badaniami.

Redukcja blizn Grudziądz

Zabiegi laserowe wykonywane są przez certyfikowanych specjalistów, którzy ukończyli szkolenie techniczne i aplikacyjne, umożliwiające prace z laserem SmartXide V2 Lr.
Do zabiegu Pacjenta kwalifikuje lekarz podczas bezpłatnej konsultacji.
Czas trwania zabiegu: 20 - 30 minut Wymagane badania: brak

Redukcja blizn Grudziądz

Jak to działa?

Laser CO2 wytwarza wiązkę impulsów światła o bardzo małej średnicy, które wnikają w skórę i są pochłaniane przez wodę. Zjawisko fototermolizy prowadzi do podgrzania się wody i jej odparowania. Powstałe w ten sposób ciepło uszkadza tkanki, a więc i włókna kolagenowe. Uraz ten stanowi impuls do intensywnego procesu regeneracji i odbudowy skóry. Co więcej, laser tego typu nie uszkadza całej powierzchni skóry. Dzięki temu mikro uszkodzenia goją się bardzo szybko.

ZABIEG

Sam zabieg laserowego usuwania blizn jest niezbyt skomplikowany. Jednak, aby zakończył się sukcesem na ogół trzeba przeprowadzić kilka sesji zabiegowych. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczania i odkażana. Pacjentowi podaje się też środek znieczulający. Niekiedy po zabiegu pojawić się może zaczerwienienie skóry, ale to zjawisko przejściowe. Kolejny zabieg można wykonać po upływie czterech tygodni, czyli po zakończeniu pełnego cyklu regeneracji komórek.

Zalecenia po zabiegu


Przez okres minimum dwóch tygodni nie można wystawiać skóry poddanej laseroterapii na promienie słoneczne. Należy używać kremów z mocnym filtrem UV. Nie można także korzystać z solarium, gorących kąpieli, saun.

Efekty zabiegu


Blizny poddane zabiegom stają się mniej widoczne i wyczuwalne lub zupełnie znikają. Dla jak najlepszych efektów zalecana jest seria zabiegów, która ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych:

1. Mocna lub świeża opalenizna.
2. Ciąża.
3. Przyjmowanie suplementów ziołowych (dziurawiec).
4. Stosowanie doustnie lub miejscowo na twarz pochodnych witaminy A.
5. Zabiegi na twarzy z udziałem kwasów.