Antykoncepcja Długoterminowa Komfort i Bezpieczeństwo

antykoncepcja_img_03
FEMICARE

Antykoncepcja długoterminowa - Jaydess

Wewnątrzmaciczny system hormonalny Jaydess jest niewielką wkładką w kształcie litery T wykonaną z elastycznego plastiku. Jego wprowadzenie w ciągu pierwszego tygodnia cyklu zapewnia natychmiastowe działanie antykoncepcyjne, którego skuteczność przekracza 99%. System ten zapobiega zajściu w ciążę przez okres trzech lat od jego założenia, a co więcej - jest to najmniejsza dostępna wkładka, którą można wprowadzić nawet u kobiet, które nigdy nie rodziły siłami natury.

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. W okresie trzech lat od momentu założenia Jaydess ryzyko zajścia w ciążę jest mniejsze niż 1%. System działa miejscowo uwalniając jeden hormon - lewonorgestrel, który zagęszcza śluz szyjki macicy, co zapobiega przedostaniu się plemników do jamy macicy, dodatkowo upośledza ruchliwość plemników oraz sprawia, że błona śluzówki macicy staje się cienka i niezdolna do przyjęcia komórki jajowej. Działa przez trzy lata, podczas których nie trzeba się martwić pamiętaniem o przyjmowaniu tabletek, zmianie plastrów itp.

FEMICARE

Antykoncepcja długoterminowa - Mirena

Wkładka ta łączy działanie spirali i pigułki antykoncepcyjnej. Wyposażona jest w niewielki zbiorniczek, który przez kilkadziesiąt miesięcy (około pięciu lat) uwalnia hormony. Większość lekarzy zaleca wprowadzanie wkładki w czasie krwawienia miesięcznego z uwagi na fakt, iż pacjentka w tym czasie nie jest w ciąży, a kanał szyjki jest rozchylony.

Z Mireny korzystać mogą kobiety, u których ryzyko stanu zapalnego jest podwyższone oraz kobiety posiadające obfite miesiączki. Idealnie nadaje się dla kobiet po porodzie oraz przed menopauzą.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację !

jchost