Antykoncepcja Długoterminowa Komfort i Bezpieczeństwo

antykoncepcja_img_03
FEMICARE

Antykoncepcja długoterminowa - Kyleena

Kyleena to jeden z najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych systemów antykoncepcyjnych. Wkładka ma kształt litery "T" i po umieszczeniu w jamie macicy powoli uwalnia niewielką ilość hormonu - lewonogestrelu. W efekcie zagęszcza śluz szyjkowy i zmniejsza comiesięczny rozrost śluzówki w macicy. To powoduje, że kontakt komórki jajowej z plemnikiem staje się niemożliwy. W tej metodzie antykoncepcji nie dochodzi do zapłodnienia.
Kyleena gwarantuje działanie antykoncepcyjne przez okres do 5 lat, dzięki czemu jest bardzo wygodną metodą antykoncepcji.
Ponieważ istnieją przeciwskazania do założenia wkładki, o możliwości jej założenia decyduje lekarz po wykonaniu niezbędnych badań oraz przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką.
FEMICARE

Antykoncepcja długoterminowa - Mirena

Wkładka ta łączy działanie spirali i pigułki antykoncepcyjnej. Wyposażona jest w niewielki zbiorniczek, który przez kilkadziesiąt miesięcy (około pięciu lat) uwalnia hormony. Większość lekarzy zaleca wprowadzanie wkładki w czasie krwawienia miesięcznego z uwagi na fakt, iż pacjentka w tym czasie nie jest w ciąży, a kanał szyjki jest rozchylony.

Z Mireny korzystać mogą kobiety, u których ryzyko stanu zapalnego jest podwyższone oraz kobiety posiadające obfite miesiączki. Idealnie nadaje się dla kobiet po porodzie oraz przed menopauzą.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację !

jchost